آلمان

آلمان

معرفی

هر گـاه اسـم آلمـان به گــوش‌ مـی‌رسـد پرسش های فراوانی به ذهن هرکس می‌آید. برلین یا مونیخ؟ قلعه‌ها یا اماکن تفریحی؟ اسکی رفتن یا گشت در جنگل‌ها؟ ب.ام.و یا بنز؟ جواب این سؤال‌ها بسیار ساده است: هر دو. زیبایی کشور آلمان به داشتن ݡهمه‌ی این‌ها است. ماجراجویی در این کشور گردشگران را تا هفته‌ها مشغول خواهد کرد. کشور آلمان که در قلب اروپا قرار گرفته شهرهای بزرگ و مدرن با دیدنی‌های فوق‌العاده زیبا دارد. هنر، فرهنگ و ورزش همواره از قدرت‌های این کشور بوده است. آلمان نیز در چهارراه تاریخ اروپا قرارگرفته، از امپراتوری تاریخی رم تا جنگ‌های جهانی و سقوط دیوار برلین، هیچ کشوری مانند آلمان روی اروپا تأثیر نگذاشته است. آلمان دارای رتبه ی هفتم در جلب جهانگردان است. در سال 2012 بیش از 30 میلیون گردشگر از این کشور دیدن کرده‌اند. یونسکو- سازمان فرهنگی، علمی و آموزشی ملل متحد- چهل گنجینه میراث بشری را در آلمان ثبت کرده است. پر بازدیدترین مکان‌های گردشگری آلمان عبارتند از :

·  قلعه‌ی نویشوانستاین (Neushwanstein Castle) که در جنوب غربی باواریا قرار دارد و متعلق به قرن نوزدهم است.

·  کلیسای جامع کلن (Cologne Cathederal) که 4/157 متر ارتفاع دارد و محل زندگی اسقف اعظم کلن است. ساخت این کلیسا از 1248 تا 1880 به طول انجامید.

·  قلعه‌ی هایدلبرگ (Heidelberg Castle) که پیش از سال 1214 ساخته شده و تا کنون دو بار توسط رعد و برق آتش گرفته و ویران شده است. اکنون نیز نیمی از آن ویرانه است.

·  پارک اروپا (Europa- Park) در نزدیکی فرایبورگ که دومین پارک بازی در کل قاره‌ی سبز است.

برلین، پایتخت آلمان، سومین شهر پربازدید اروپاست. این شهر کهن در سال 1518 پایتخت امپراتوری پروس بود. در جریان جنگ سرد، دیوار برلین در میانه ی شهر نماد جدایی و دشمنی دو آلمان محسوب می‌شد. در سوم اکتبر 1990 دیوار برلین فروریخت و دو آلمان متحد شدند. از آن پس سوم اکتبر روز ملی آلمان نام گرفت. آلمان را سرزمین شاعران و متفکران می‌دانند و بزرگانی چون گوته، نیچه، کانت و باخ از این کشور برخاسته‌اند.

بهتــرین زمان بـرای بـازدیــــد :

اسفند تا اردیبهشت و تیر تا شهریور

تجــــربـــه هـای ویـــــــــــژه :

گشت در جنگل سیاه (Black Forest)
غرق شدن در فرهنگ‌های شهری برلین مونیخ و هامبورگ
قایق‌ســواری بر رودخانه ی راین (Rhine River) و بــازدید از دره ی راین (Rhine Valley)
تماشای کلیســاهای بلنــد و به خصوص کلیسای دام (Dom) در کلن
انجام سفــر روزانه به قلعه ی افسانــه‌ای نویشوانشتاین (Neuschwanstein Castle)
تماشـای اتومبیل‌های مشهـور ب.ام.و در نمایشگاه موزه‌ی این شرکت در مونیخ
رانندگی در اتوبان های آلمان بدون محدودیت سرعت
غـــــــذاهــــــای مشــــــهور :

سالاد سیب‌زمینی آلمانی (German Potato Salad)
کتلت‌های گوشتی آلمانی (Frikadellen)
ســوسیس‌های تنــوری با سس خــردل (Barbecue Sausages with Mustard)
کیک مشهور جنگل سیاه (Black Forest Cake)
نشـان‌های منحصــــر به فـــرد :

آلمان هفتمین کشور پربازدید جهان است که در طول سال ۲۰۱۲ در مجموع ۴۰۷ میلیون نفر بازدیدکننده داشته‌است. برلین سومین شهر پرجمعیت اروپا است. علاوه بر این، بیش از ۳۰ درصد از آلمانی‌ها تعطیلات خود را در کشور خود می‌گذرانند. گردشگری در آلمان برای این کشور عامل نخست پیشرفت اقتصادی نیست اما با این حال کمک زیادی به اقتصاد محلی و ملی کشور کرده‌است. همچنین آلمان به خاطر مسیرهای گوناگون توریستی آن، مانند مسیر جاده رمانتیک، مسیر شراب و جاده دژها شناخته شده‌است.

چنـــــــــــــد کلمــــــــــــــه:

سلام: Hallo (هالو)
خداحافظ: Auf Wiedersehen (آف ویدازین)
تشکر: Danke (دانکه)
بله: Ja (یا)
نه: Nein (ناین)
شهرهای مهـــــــــــــــم:

برلین (Berlin)
هامبورگ (Hamburg)
مونیخ (Munich)
دورتمند (Dortmund)
کلن (Cologne)
فرانکفورت (Frankfurt)
چند نکته جالب:

شهر مادرید نه تنها مرکز سیاسی اسپانیا است بلکه از لحاظ جغرافیایی هم دقیقاً در مرکز این کشور قرار دارد.
در منطقه ی پورتا دل‌سول (Puerta del sol) واقع در مادرید نیز می‌توانید نماد نشان‌دهنده مرکز جغرافیایی اسپانیا را مشاهده کنید.
در زبان اسپانیایی حروف (ج) و (ژ) وجود ندارد و بخش اعظمی از آمریکای لاتین به این زبان صحبت می کنند. اسپانیایی یکی از پنج زبان رسمی سازمان ملل متحد است.
جزایر قناری شامل لاس پالماس، تنریف سانتاکروز و پالما که جزیی از اسپانیا هستند در اقیانوس اطلس در نزدیکی کرانه ی شمال باختری آفریقا قرار دارند و از مهم ترین مراکز گردشگری به شمار می آیند.
سه تن از مشهورترین نقاشان جهان اسپانیایی هستند؛ پابلو پیکاسو پدید آورنده سبک کوبیسم، ال گرکو بزرگ ترین نقاش شمایل و سالوادور دالی خالق سبک سورئالیسم.
دون کیخــوته (مردی از لامانچا) قهرمان کتاب سروانتس است که شهرتی عالمگیر دارد و در کشور ما او را با نام دون کیشوت می شناسیم.
مساحت: ۳۵۷۱۲۱٫۴۱ کیلومتر مربع
جمعیت: 82.754.784 (2014)
پایتخت: برلین
زبان رسمی: آلمانی
پول کشور: یورو (واحد پول قبلی : فرانک)
نوع حکومت: جمهوری فدرال

بستن منو