لوکزامبورگ

لوكزامبورگ

معرفی

شايــد اگـر بخواهيم شــهـــر – كــشــور لوكزامبورگ را روي نقشه‌اي نشان دهيم، به سختي بتوان آن را يافت. اما به همان اندازه كه اين كشور كوچك است، به همان اندازه زيبا و ديدني ‌ست. اين كشور مينياتوري كه به نظر از دل داستان‌هاي افسانه‌اي بيرون آمده، داراي طبيعتي فوق‌العاده و سرشار از رودخانه‌ها، ݣݣتپه‌ها و دره‌هاست. قلعه‌هاي قرون‌ وسطايي، مزرعه‌هاي سرسبز و شهرك هاي فوق‌العاده ديدني همراه با بهترين رستوران‌ها و كافه‌ها كشوري ايده‌آل براي گردشگران را به‌وجود مي‌آورد. « ما مي‌خواهيم همان كه هستيم باقي بمانيم»، اين شعــار مشهــور مردم لوكزامبورگ است و بي ترديد شما هم پس از ديدار از آن، آرزو خواهيد كرد كه اين كشور همواره همين قدر زيبا باقي بماند.اين سرزمين كهن بين سه كشور آلمان فرانسه و بلژيك قرار دارد و توسط يك دوك اداره مي‌شود.دوك يك عنوان اشرافي‌ست كه در قديم، پادشاهان به فرماندار و مالك يك ناحـــيه‌ مـي‌دادنـد. فــرمـــاندار لـوكـزامــبورگ هنري- دوك بزرگ- است. هنري بزرگ تنها دوك دنياي مدرن است. لوكزامبورگ مانند عنوان فرماندارش كهن و ريشه‌دار است.واژه لوكزامبورگ -مركب از لوكزام + بورگ- يعني برج و باروي لوكزام و به يك قلعه‌ي قديمي و استحكامات پيرامون آن اطلاق مي‌شود. دو رودخانه پتروس و آلزته (Alzette) با دره‌هاي عميق خود اين قلعه را احاطه كرده‌اند و بخشي از زيبايي‌هاي شهر به شمار مي‌روند.شهر لوكزامبورگ در رديف ميراث بشري يونسكو ثبت شده است و‌ دو بار در سال‌هاي 1995 و2007 پايتخت فرهنگي قاره‌ي سبز نام گرفته‌ست. اين كهن شهر ديدني‌ هاي فراواني دارد. قصردوك بزرگ كه بر تپه‌اي ساخته شده مشرف به شهر است.برج و بارويي محكم شهر را در برگرفته است و در فواصل مختلف توپخانه‌هاي قديمي قرار گرفته‌اند. مجموعه‌اي از كليساها گذرگاه‌هاي سنگفرش شده، پل‌هاي باستاني و بلند، كاخ ها، هتل‌ها، رستوران ها و ميخانه‌ها سفري خاطره‌انگيز به قلب تاريخ را براي شما رقم خواهند زد.اين كشور بسيار ثروتمند است. در سال 2014 اولين كشور دنيا- به لحاظ توليد ناخالص داخلي- نام گرفت. در سال 2011 -به لحاظ سرانه قدرت خريد- دومين كشور جهان شناخته شد. چون در مركز اروپا واقع شده و اقتصاد پايداري دارد مطلوب سرمايه‌‎گذاران است. افزون بر اين، قوانين مالياتي اين كشور سرمايه‌گذاري خارجي را آسان كرده است بنابراين برندهاي معروفي مانند Skype دفتر مركزي خود را به لوكزامبورگ انتقال داده‌اند.

بهتــرين زمان بـراي بـازديــــد :

فروردين تا مرداد

تجــــربـــه هـاي ويـــــــــــژه :

بازديد از قلعه تاريخي و بسيار زيباي وياندن(Vianden)تماشاي چشم انداز ديدني از طبيعت و از بالاي بناي Citadelle du st Espritپياده روي در كنار صخره هاي سنگي و طبيعت زيباي ناحيه مولرتال(Mullerthal) كه به ” سويس كوچك ” مشهور استگشتن در دهكده هاي فروان لوكزامبورگ كه مسافران را به ياد داستان هاي افسانه اي مي اندازد

غـــــــذاهــــــاي مشــــــهور :

ششليك هاي ذغالي(Ferkelsrippchen)
پنير خامه اي مشهور Kachkeis
كرم گوشت كه بر روي نان تست زده مي شود(Pate)
تارت هاي آلو(Quetshentaart)
چنـــــــــــــد كلمــــــــــــــه:

سلام: Moien (موين)
خداحافظ: Addi (ادي)
تشكر: Merci (مرسي)
بله: Jo (يو)
خير: Neen (نين)
نشانه هاي منحصر به فرد:

زيبايي هاي طبيعت، قلعه هاي ديدني، ظروف چيني، دهكده هاي افسانه اي

نكته اي جالب:

از نظر ميزان پايه ي حقوق، كشور لوكزامبورگ با مبلغ 1570 يورو براي هر كارمند در ماه داراي بهترين رقم است كه نشان دهنده ي اقتصاد منظم اين كشور كوچك است.

شهرهاي مهـــــــــــــــم:

لوكزامبورگ (Luxembourg)
اش-سور-آلزت (Esch-Sur-Alzette)
مساحت: 2.586 كيلومتر مربع
جمعيت: 503.302 (2011)
پايتخت: لوكزامبورگ
زبان رسمي: آلماني،فرانسوي، لوكزامبورگي
پول كشور: يورو
نوع حكومت: سلطنتي مشروطه
تمام اختيارات در دست نخست وزير است.

بستن منو